Pojď společně s námi bojovat proti KYBER&ŠIKANĚ!

Přihlas svoji školu do našeho projektu!

Vyplň formulář níže,  jako zprávu uveď název a adresu školy.

Popiš nám problém na škole.

Přihlášení je ANONYMNÍ! 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

REAL story

O projektu

Unikátní projekt v rámci prevence KYBER&ŠIKANA s názvem PREVENTION of your story je projektem, který svou strukturou a precizností míří vysoko v oblasti velmi účinné léčby KYBER&ŠIKANY v třídním a jiném  kolektivu. Kolektiv, nenávist, ale i přátelství v kolektivu, je v současné době nejrozšířenější nebezpečím pro dnešní mladou populaci. Prevention of your story to ví, a proto klade zvýšený důraz na zmíněnou oblast. Projektu nechybí odbornost a víme, jak nebýt pro dnešní omladinu návodní! Rozumíme dětské zvídavosti a vycítíme, jak velmi je zajímá porušování pravidel na internetu. Proto svým způsobem v rámci našeho projektu uvalujeme embargo na definici DEEP WEB! Jednoduše řečeno, nechceme děti učit vyznat se v terminologii a problematice mediálního světa. Nechceme jim dělat odborné přednášky, kterým nerozumí. A také víme, co chceme! Chceme, aby si uvědomily a naučily se rozpoznat nebezpečí!  Chceme, aby věděli o způsobech řešení KYBER&ŠIKANY! Chceme léčit KYBER&ŠIKANU v samotném jádru! Proto pracujeme pouze s každou třídou či kolektivem individuálně.

Součástí PREVENTION of your STORY jsou reálné příběhy dětí, které si KYBER&ŠIKANOU prošli. 

Prevention of your story  je reálným zážitkem pro teenagery se skutečnými příběhem samotných obětí. Prostřednictvím profesionální fotoprodukce, scénáře, ztvární  kolektiv vlastní příběh.

Projekt je vhodný pro  TEENS ve věku 9 až 17let. 

Vaše škola může udělat víc v boji proti KYBER&ŠIKANĚ, seznamte se s obsahem projektu PREVENTION of your story.

PROGRAM

Prevention of your story

 • Zahájení
  Beseda s odborníkem. Víš co jde KYBER&ŠIKANA?
 • Foto scéna
  Příprava foto scény. Rozdělení rolí.
 • Foto produkce
  Profesionální focení třídního příběhu, podle scénáře.
 • Host programu
  Známa osobnost popisuje jaké zkušenosti jí potkali v této oblasti.
 • Secret BOX
  Tajný dotazník, který může odhalit KYBER&ŠIKANA a projevit vlastní názor.
 • Osvědčení
  Závěrečné předání osvědčení o absolvování prevence KYBER&ŠIKANY.

BENEFITY programu

 • Osvědčení 
 • Vlastní FOTOPŘÍBĚH 

REÁLNÉ PŘÍBĚHY ŠIKANOVANÝCH DĚTÍ 

Hoj, lidi já jsem Jakub, 

píšu tento  příběh jen proto aby mohl pomoc někomu kdo je ve stejné situaci jako jsem byl já. Čím začít asi tím, že 6tř. byla pro mě naprostým peklem. Říkáš si co může za peklo zažít kluk, že! Pamatuju si jak jsem na začátku října 6tř. začal chodit do fotbalu. Strašně jsem se na to těšil, trénoval nás tělocvikář ze školy. Od mala jsem moc ve sportu vynikal ale strašně mě bavil. První trénink se stal naprostou katastrofou, vůbec mi to nešlo kluci se mi smáli ale nechtěl jsem to vzdát. Během prvního měsíce trénování se na facebooku objevila skupina s názvem KUBA je TUBA, na ní se objevovaly fotky z šatny a videa mých nezdarů. Nakonec to přešlo i do celé školy, skupina měla přes 200 členů. Smál se mi snad každý. Fotili a natáčeli mě všude.Do aktovky dávali zhnilé banány, vajíčka a ukradli mi věci. V lednu když jsem šel opět potupně ze školy jsem potkal kluky z 8tř. podkopla mi nohy a já spadl na zem. Strašně se tomu smáli a začali mi nadávat. Vzali mi aktovku a v ní vyhrabali peněženku. Měl jsem tam asi 80 korun, které mi vzali. Jak jsem se zvedal několikrát do mě pestmi udeřily a vyhrožovali mi jestli zítra nebudu mít litr dostanu pořádně do držky. Doslova se slzami v očích jsem utíkal domů. Večer jsem si vymyslel, že mi není dobře abych nemusel do školy. Podařilo se mi zůstat doma tři dny, pak už mi máma nevěřila. Začal jsem teda chodit za školu. Na to se samozřejmě rychle přišlo a tak jsem začal krást peníze rodičům. Pravidelně jsem klukům nosil peníze a stejně jsem vždycky dostal. Měl jsem vždycky dobré známky a najednou jsem začal propadat, prostě se učit nešlo. Rodiče na mě pořád tlačily, nadávali za špatné chování a známky. Přišli mi na to, že jim kradu peníze tak je začali schovávat a já každý den dostával od kluků víc a víc. Smála se mi celá škola, na fotbal už jsem přestal chodit a život pro mě měl čím dál víc menší cenu. Jednoho dne místo školy vzal jsem kolo a rozhodl se narazit do stromu. Jel jsem tak rychle, s myšlenkou narazit do toho největšího stromu, že jsem přehlédl přednost a v plné rychlosti mě srazilo auto. Pamatuji si jak jsem dlouho letěl vzduchem a pak už nic. Probral jsem se až po několika dnech v nemocnic. Když jsem viděl zoufalé rodiče, rozbrečel jsem se a vš jim řekl. Příběh končí dobře, skupina zmizela já přestoupil na jinou školu.

Neboj se svěř se ať nedopadneš  jako já.  Ahoj Jakub

Ahoj já jsem Karolína. A tohle je můj příběh. 

Vše začalo v 7tř. nenápadné posměchy, které jsem nebrala moc vážně.Byl to ovšem jen začátek. Sypalo se na mě neustále zesměšňování a nadávky. Neustále mě fotografovali, natáčeli jak mi nadávají a všechno to sdíleli na facebook skupině.  

 Byly to různé momentky, které si pak upravovali a následně zesměšňovali v skupině. Postupem času se do skupiny přidala celá škola. Můj život se stal naprostým peklem.  Nevěděla jsem kudy kam, svěřit se prostě nešlo. Bože já se tak styděla, že se mi to děje. Celé mé trápení málem ukončil pokus o sebevraždu. Já jsem prostě nezvládla poslední video, které přidali. Byla jsem v něm na záchodě. Doma jsem si prostě podřezala žíly. Naštěstí přišel domů brácha dřív a zavolal mi pomoc. Pa už to všechno muselo ven. Začalo se to řešit, skupina byla odstraněna a velká část spolužáku stáli při mě. Teď už vím, že jsem to prostě měla říct. 

Nedělej stejnou chybu jako já a svěř se! Měj se  Karolína.