Čas na farmě a jeho vliv na tvoji psychiku

Už je to nějakou dobu, co se společnost modernizovala a elektronika se stala nedílnou součástí každého z nás. Protože kdo dneska nemá mobil nebo email, jako by neexistoval. 

Ale co se stane, když bez těch vymožeností budeme chvíli s těmi, kteří nám nejlépe rozumí? Samozřejmě mám na mysli zvířata. Ať už koně, psi, kočky a další. A kam za nimi vyrazit a pročistit si hlavu? No na farmu!
Vždyť už od pradávna jsme měli co do činění se zvířaty. Nejdříve jsme je lovili, pak si je zdomácněli a teď? Doma máme třeba pár mazlíčku, ale přírodu nám to nevrátí. Farma je proto jedinečný způsob vrátit se zpátky k našemu “čistému” já. 

V dnešní době se zvířata čím dál více využívají pro terapie, tak proč to nezkusit. Takový pozitivní účinek na naši mysl. Nejen canisterapie (s pejsky), ale také třeba hipoterapie (s koňmi), kuniterapie (ne moc často užívaný název pro terapie s králíky), caviaterapie (s morčaty), felinoterapie (s kočkami), lamaterapie (s lamami) a další.

A co se stane, když na farmě budete chtít pomáhat a to především delší dobu? Farma je úžasné místo klidu, ale je i rušné. Když budete pomáhat, o zvířatech můžete vypozorovat mnoho faktů  jak se chovají, co běžně dělají (přeci jen nemají elektroniku jako my), je na ně uklidňující pohled. Starat se o zvířata na farmě je taky trochu náročné fyzicky. Kydat hnůj tě ale posílí fyzicky. A kdo by nechtěl svaly. 😀 Ranní vstávání je náročné, ale vždyť se setkáš s novými friends, kteří tě moc rádi uvidí. Celý den máš nějaký režim, ale také máš volné chvíle. Odpočinek je moc důležitý.
Starat se o ty čtyřnohé a dvounohé friends ti přinese i pocit zodpovědnosti. Kdo jiný se o ně postará, než ty? O tebe se starají rodiče, prarodiče, rodina, ale pro ta zvířata budeš ty ta pečující osoba. Miluj a budeš milován.

Je to už dost, aby sis to někdy zkusil/a sama? Tak na co čekáš? Najdi si nějakou farmu někde poblíž tvého bydliště a zkus se poptat, jestli by nepotřebovali někdy pomoc. Je to krásná příležitost. A pokud to dost není, tak se mrkni na to, jak se tam líbilo jiným dětem https://fly-fly.dastax.cz/#!/photographer/fly-fly/gallery/116747.

Měj se krásně

Sani

description